ÇEVRESEL VE SOSYAL SÜRDÜREBİLİRLİK ÇALIŞTAYI

02 Haziran 2022 tarihinde “Çevresel ve Sosyal Perspektiften Sürdürülebilirlik Uygulamaları” temasıyla gerçekleştirilen Karbon Ayak İzinden Sosyal Parmak İzine Sürdürülebilirlik Konferansı, gerek akademik, gerekse iş dünyasından temsilcilerin üst düzeyde katılımlarıyla İstanbul Aydın Üniversitesi bünyesinde gerçekleştirildi.

Daha yaşanası bir çevresel sürdürülebilirlik açısından olmazsa olmaz “karbon ayak izi” yanısıra, sosyal sürdürülebilirlik açısından büyük bir öneme sahip olan “sosyal parmak izi” konusu akademik dünyada ilk kez İstanbul Aydın Üniversitesi bünyesinde gerçekleştirilen Konferans ve Panel çerçevesinde ele alındı.

İlk oturumunda gerçekleştirilen Çalıştayda “Çevresel ve Sosyal Sürdürülebilirlik” alanındaki Tebliğlerin sunulduğu ve değerlendirildiği konferansın ikinci oturumda açılış konuşmaları ardından gerçekleştirilen panelde de ilgili konular, iş dünyası ve akademisyenlerin katılımlarıyla başarıyla gerçekleştirildi. Bir TV kanalından 3 ayrı canlı yayınla Konferans kamuoyuyla paylaşıldı.

Ayrıca “Çevresel ve Sosyal Sürdürülebilirliğe Katkı Ödülleri” de  verilen Konferans bünyesinde söz konusu Sürdürülebilirlik Ödülleri, bu alanlardaki çalışmalarıyla farkındalık yaratan, Global Compact Türkiye, CDP Türkiye ve Habitat Derneği’ne tevdi edildi.

BAĞIŞ YAP